نمایندگی فروش لاستیک ( فروشگاه لاستیک خودرو ) در تبریز 

خرید لاستیک خودرو پروسه‌ای پیچیده و مهندسی می باشد. انتخاب یک لاستیک مناسب، تأثیر زیادی بر سبک رانندگی، مصرف سوخت، نرمی و حتی ایمنی دارد. در مبانی مهندسی خودرو، لاستیک ها را به‌ عنوان یکی از اعضای خانواده‌ی انتقال قدرت می‌ شناسند. همان خانواده‌ای که جعبه‌دنده، میل‌لنگ، دیفرانسیل و اکسل‌ ها نیز عضو آن هستند. شاید عجیب باشد ولی حساسیت این قطعه به‌ دلیل درگیر بودن مداوم با اجسام بیرونی (آسفالت جاده، گل و لای، شن و ماسه و…) بیشتر از قطعات درونی خودروست. لاستیک ها عموما در دو دسته لاستیک های بایاس (Bias) و رادیال (Radial) دسته بندی می شوند که بایاس قدیمی‌ تر و رادیال تازه‌ تر است.

 در نمونه های بایاس امتداد نخ های لایه با خط مرکزی تایر مورب می‌ سازد. قرارگیری لایه ها روی یکدیگر به صورت ضربدری است. جنس نخ لایه ها از نایلون است و در بدنه لاستیک، به جز در ناحیه طوقه ها، از سیم فولادی استفاده نمی‌ شود. همچنین در لاستیک های رادیال نخی امتداد نخ های لایه با خط مرکزی تایر زاویه ای در حدود ۹۰ درجه می‌ سازد و به عبارت دیگر امتداد نخ ها در جهت شعاعی قرار می گیرد. جنس نخ لایه ها بطور کلی از ریون یا پلی استال است. لاستیک های رادیال معمولا مصرف سوخت کمی داشته و از پایداری و دوام خوبی برخوردارند. به علاوه شتاب گیری و ترمز گیری سریع و مطمئن و همچنین فرمان پذیری مناسب نیز از دیگر ویژگی های این لاستیک هاست.

 اصلی ترین نقش لاستیک در هر وسیله ای، ایجاد، تضمین و تداوم اصطکاک با سطح گذرگاه یا مسیر است و به این خاطر، هر فن آوری جدیدی درحوزه صنعت لاستیک سازی ابداع و به کار گرفته می‌شود. لاستیک های امروزی نسبت به انواع قدیمی پیشرفت های زیاده داشته اند، به طوری که می توان گفت این قطعه از یک لاستیک ساده در حال حاضر به یک وسیله مهم که بخشی از وقت و انرژی محققان صنعت را به خود اختصاص می‌دهد تبدیل شده است. با تعمیرکار 118 همراه باشید تا با چگونگی کارکرد انواع لاستیک های آبی و  گازی، ویژگی‌های جدید و تکنولوژی های به کار رفته در آن ها، لاستیک های داخلی و خارجی و اجزاء درون آن‌ ها و برندهای متداول لاستیک های داخلی و خارجی در ایران و شهر تبریز جهت خرید، نصب، تعویض و تعمیر کاملا آشنا شویم.

تعریف نکاتی در خصوص لاستیک خودرو در تبریز

خرید لاستیک خودرو در تبریز

دقت کنید تمام لاستیک های خودرو از یک نوع و مشخصات یکسانی داشته باشند و در صورت استفاده از لاستیک های تیوب دار، حتما تیوب داخل لاستیک را هنگام تعویض لاستیک عوض کنید. به هیچ وجه نباید از رینگ های زنگ زده، پوسیده، تاب دار و جوشکاری شده استفاده شود. وارد شدن آسیب جدی به سیستم تعلیق و دستگاه انتقال قدرت خودرو نتیجه استفاده از لاستیک های غیر استاندارد خودرو، خواهد بود. ساده و بسیار مهم؛ از لاستیک استاندارد استفاده نمایید. هنگام کنترل فشار باد، لاستیک ها باید سرد باشند و اگر لاستیک ها گرم باشند، از خالی کردن باد اضافی بپرهیزید. سالی یک بار به مراکز مجاز برای بازدید سیستم جلوبندی، تنظیم بالانس و فرمان مراجعه کنید و به‌ منظور ایجاد توازن بین چرخ‌های جلو و عقب، به‌طور میانگین هر ۸۰۰۰ کیلومتر تایرهای عقب و جلو را تنها در صورت سالم بودن با هم تعویض کنید.

انواع لاستیک خودرو در تبریز

لاستیک های بایاس: در این نوع از لاستیک ها امتداد نخ های لایه با خط مرکزی لاستیک مورب می‌ سازد. جایگیری لایه ها روی یکدیگر به حالت ضربدری است. جنس نخ لایه ها از نایلون است و در بدنه لاستیک، به غیر از ناحیه طوقه ها، از سیم فولادی استفاده نمی‌ شود.

لاستیک های رادیال: در لاستیک های رادیال نخی، امتداد نخ های لایه با خط مرکزی لاستیک زاویه ای در حدود 90 درجه می‌ سازد و به بیان دیگر امتداد نخ ها در جهت شعاعی جای گرفته است. جنس نخ لایه ها معمولا از ریون یا پلی استال است.