آژانس مسافرتی ( خدمات مسافرتی به مشتریان ) در تبریز

آژانس مسافرتی یا شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری یکی از خدماتی می باشد که شرکت ها و موسسه های فعال در حوزه حمل و نقل داخلی و بین المللی مردم ارائه می دهند و در سراسر کشور با در اختیار داشتن تجهیزات و امکانات بروز دنیا برای رفاه حال مردم و رسیدن آن ها به مقصد دلخواهشان با رعایت تمامی موارد ایمنی در حال تلاش هستند.

بنیانگذاران شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری به واسطه علاقه مندی به جهانگردی و اکتشاف با دانش گسترده در این حوزه از ابتدای کار در تلاش بوده اند خدماتی منحصربه فرد و با استانداردهای جهانی به هم استانی ها و مردم عزیز کشورمان ارائه نمایند، در واقع مهمترین هدف آژانس مسافرتی در تبریز ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت است.

تعریف اصطلاحاتی در خصوص خدمات آژانس مسافرتی در تبریز

* اصطلاحاتی که ممکن است در هتل و محل اقامت خود با آنها مواجه شوید:

محل اقامت (Accommodation): اتاق و اقامتگاهی که به مسافر ارائه می شود.
تخصیص (Allocation): تخصیص اتاق به سازمانی خاص با قیمت انحصاری را گویند.
اتاقهای مجاور (Adjoining rooms): در هتل به اتاق های مجاوری اطلاق می شود که بین دو اتاق در ارتباطی وجود ندارد.
اتاقهای متصل (Connecting rooms): اتاق های مجاور در هتل، که هر یک دارای درهای جداگانه می باشند ولی با یک در از داخل به یکدیگر مرتبط می گردند.
اتاق کنار باغ (Garden side room): اتاق هتلی که درهای آن رو به باغ باز می شود.
اتاق نمایش باغ (Garden view room): اتاق هتلی که چشم انداز به باغ دارد، اما دسترسی مستقیم به باغ ندارد.
اتاق بزرگ (King room): اتاق هتل با تخت های بزرگ
تختخواب بزرگ (King-size bed): تختی برای دو نفر که در مقایسه با انواع تخت ها دارای بیشترین پهنا می باشد.
مراجعه کننده دائمی (Frequent lodger): شخصی که به طور مداوم و متناوب به هتلی خاص سفر می نماید. هتل ها برای این افراد خدمات خاصی در نظر می گیرند.
زمان نگهداری (Hold time): در صنعت هتلداری به ساعتی اطلاق می شود که اتاق های رزرو شده ای که گارانتی نمی باشند، برای فروش به دیگران آزاد می شوند و معمولا بین ساعت ۰۴:۰۰ و یا ۰۶:۰۰ بعدازظهر می باشد.
خدمتکاری (Housekeeping): یکی از واحدهای هتل که مسئولیت های متعددی دارد و مهم ترین آن نظافت اتاق ها می باشد.
کوپن هتل (Hotel voucher): یک رسید و سند از پیش پرداخت شده که برای اقامت در هتل استفاده می شود.

* اصطلاحاتی که ممکن است در هنگام خرید بلیط هواپیما و یا هنگام حضور در فرودگاه با آنها مواجه شوید:

برنامه سفر (Itinerary): توضیح کامل مسیر مسافرت از آغاز تا پایان را گویند که می تواند شامل پروازهای هوایی، رزرو هتل، ماشین، بازدید از جاذبه ها و غیره باشند.
بار سفر (Baggage): به معنای کالا و جامه دان می باشد.
چمدان دستی (Hand luggage): بار دستی که توسط مسافر به داخل هواپیما برده می شود و البته محدودیت هایی نیز توسط هواپیمایی در این زمینه اعمال می شود.
حمل بار (Carry on): چمدان دستی و باری که مسافر مجاز است به داخل هواپیما ببرد.
برچسب چمدان (Baggage tag): رسیدی که شرکت هواپیمایی برای شناسایی بار چک شده، صادر می نماید.
بار اضافه (Excess Baggage): باری که از نظر وزنی و یا تعداد چمدان بیش از حد مجاز می باشد.

* لغات و اصطلاحات عمومی تر:

رزرو (Booking): یک اصطلاح عام برای ذخیره جا می باشد.
قبل از ظهر (AM): به زمان بین نیمه شب و ظهر اطلاق می شود.
بعد از ظهر (PM): به معنای بعد از ظهر می باشد که ساعات بین ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب را شامل می شود.
صورتحساب (Invoice): شامل جزئیات کالا و خدمات ارائه شده می باشد.
اختیاری (Optional): هر محصول و خدماتی که شامل نرخ پایه پکیج مسافرتی نمی باشد و بنا به نیاز مسافر می توان از آن خدمات و یا محصولات استفاده کرد. در بعضی مواقع رایگان و در بعضی منوط به پرداخت هزینه اضافی می باشد.

قرار داد مشتری (voucher): قراردادی است که بین مشتری و آژانس مسافرتی بسته میشود و همه ی جزئیات مربوط به سفر، تعهدات طرفین در آن نوشته میشود که میتوانیم به نحوه ی اقامت، حمل و نقل، خدمات خوراک، وضعیت تورلیدر با همه ی جزئیات شون، اشاره کنیم.

تورلیدر (Tour leader): وظیفه ی هماهنگی و تنظیم همه ی کارهای مربوط به تور در حین اجرای اونه. تورلیدر مسئول اجرای دقیق همه ی تعهداتی هستش که در ووچر برای مشتری اومده و در همه ی زمان تور با گردشگران همراهه.

راهنمای محلی (Local Guide): این افراد دارای اطلاعات کافی و دقیق درمورد محل های گردش شماست و در خلال برنامه به شما منتقل میکنن. راهنماهای محلی مجوز فعالیت شونو از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میگیرن.

رزرواسیون (reservation): سایت های گردشگری مختلفی وجود داره که تور گردشگری و اقامتگاه های متنوعی رو برای مسافران تدارک دیدن. به کاری که افراد میرن تو سایت تور و اقامتگاه شونو انتخاب و رزرو میکنن، رزرواسیون میگن . در این عمل باید تاریخ شروع و پایان استفاده از تور و اقامتگاه مشخص بشه و پیش پرداخت اون ها انجام بشه.

سینگل (Single): این اتاق ها تک نفره هستن و یک تختخواب یک نفره در اون ها وجود داره.

دابل (Double): در این اتاق ها یک تختخواب دونفره وجود داره .

توین (Twin): یک مدل دیگه از اتاق های دونفره هستن که دوتا تخت یک نفره در اون ها وجود داره.

تریپل (Triple): به اتاق های سه نفره گفته میشه که در اتاق های دو نفره یه تخت خواب یک نفره ی دیگه قرار میدن.

پانسيون ها (Boarding):

صبحانه و تختخواب (bed-and-breakfasts): در این نوع اقامت، به مسافر یک اتاق و صبحانه میدن.

نصف پاسیون (Half Board): به این نوع اقامت نصف پانسیون هم گفته میشه، به این صورت که به مسافر یک اتاق، صبحانه و شام میدن.

کل پاسیون (Full Board): به این نوع اقامت پانسون کامل هم گفته میشه، به این صورت که علاوه بر اتاق، سه وعده ی غذایی هم داده میشه.

ورود (Check in): به معنی، ورود به هتل است.

خروج (Check out): به معنی، خروج از هتل است.

چارتر (Charter): این واژه رو بارها در آژانس های هواپیمایی شنیدیم که به معنی دربست کرایه کردنه. وقتی میگیم صندلی های چارتری، یعنی یه شخصی یا یه آژانس هواپیمایی، تعدادی از صندلی های هواپیما و یا همه شونو برای یه مدت مشخص اجاره میکنه، یعنی اونارو چارتر کرده. در چاترکردن یه جورایی به صورت عمده میخریم و به نفع خریداره. مثلا فرض کنین بعضی از شرکت ها با توجه فعالیت هاشون مجبورن برای یه مدتی ازسال، در سفر هوایی باشن، چارترکردن بالطبع صرفه جویی در هزینه ها محسوب میشه. براساس تصمیم گیری های انجام شده در کنوانسیون های مختلف، مسئولیت حمل و نقل داخلی و بین المللى اشخاص و لوازم شخصى و یا کالا برعهده ی ایرلاین بوده و مسئولیت بروز مواردی مثل تاخیر در پرواز، گم شدن بار مسافر، لغو پرواز، بروز حوادث غیر مترقبه برای مسافرین و هواپیما برعهده ی چارتر کننده نیست.

پرواز چارتر (Charter Flight): به پروازهایی که چارترکننده در بعضی از مسیرهای پر رفت و آمد و در یک مقطع زمانی خاص برقرار میشه، پرواز چارتری میگن. مثلا در ایام نوروز و یا تابستان، برای مسیرهایی مثل دبی و استانبول، پرواز های چارتری به صورت سالیانه وجود داره. در این پروازها، احتمال پر یا خالی بودن شون خیلی زیاده، چون قبل پرواز چاترکننده همه ی هزینه رو از مسافرها میگیره، به همین دلیل این پروازها غیرقابل کنسل کردن و یا تغییر تاریخ پرواز هستن.

چارتر کامل ( Full Charter): وقتی چارترکننده همه ی صندلی های یه پرواز رو برای دوره ای و مسیری خاص اجاره میده، فول چارتر میگن.

انتقال فرودگاهی (Airport Transfer): به معنی جابه جایی مسافرها از فرودگاه به هتل و برعکس آن گفته میشه.

تور شهری (City Tour): به گشت و گذارهایی مثل بازدید از مناطق دیدنی و یا استفاده از امکانات تفریحی شهر در یک روز و یا در نصف روز، سیتی تور گفته میشه. هزینه ی این دسته از موارد، در قیمت پکیج تور لحاظ میشه.

تور اختیاری (Optional Tour): به گشت و گذارهایی که معمولا توسط آژانس کارگزار در مقصد سفر ارئه میشه، اپشنال تور گفته میشه. هزینه ی این دسته از گشت و گذارها در هزینه ی پکیج تور اعمال نمیشه و هرکدوم از مسافرها به صورت دلخواه میتونن انتخاب شون کنن.

خدمات آژانس مسافرتی در تبریز

یکی از برترین مزیت هایی که آژانس های مسافرتی در تبریز دارند خدمات مسافرتی و گردشگری است. این خدمات برای تمامی کسانی که از خدمات مسافرتی و گردشگری استفاده می کنند ارائه  می گردند. برای آشنایی و بهره مندی از این خدمات که به مشتریان عرضه می شود در ادامه با ما همراه باشید.

تورهای داخلی و خارجی، تور ایرانگردی، تور شخصی، تور ورودی، بیمه مسافرتی

ویژگی آژانس مسافرتی در تبریز

نظام مند

دارای چشم‌ انداز و هدف

ارتباطات قوی و گسترده

مبتکر بودن

آشنایی با اینترنت

اکتشاف گر بودن

انواع پکیج آژانس مسافرتی