مرکز تعمیر و فروش جوشکاری انواع اگزوز ایرانی و خارجی در تبریز

در این صفحه از سایت ما به معرفی فروشندگان معتبر اگزوز در شهر تبریز خواهیم پرداخت که در زمینه های تعمیر اگزوز در تبریز و فروش اگزوز در تبریز فعالیت دارند . اگر شما به عنوان فروشنده و یا تعمیر اگزوز در شهر تبریز هستید لطفا برای درج آگهی خود در این صفحه با ما تماس بگیرید .

تعمیر و فروش اگزوز چگونه انجام می گیرد؟

تعمیر و فروش اگزوز یکی از اقدامات بسیار مهم در جلوگیری از آلودگی هوا می باشد. صدای بلند اگزوز می تواند نشانگر نشتی در اگزوز باشد. در صورتی که بتوانید مکانی که دچار نشتی شده است را بیابید و آن را رفع کنید صدای اگزوز به شدت کاهش می یابد.

تعمیر و فروش اگزوز یکی از اقدامات بسیار مهم در جلوگیری از آلودگی هوا می باشد. صدای بلند اگزوز می تواند نشانگر نشتی در اگزوز باشد. در صورتی که بتوانید مکانی که دچار نشتی شده است را بیابید و مشکل آن را رفع کنید صدای اگزوز به شدت کاهش می یابد.

سیستم اگزوز جهت از بین بردن گازهای سمی تشکیل شده است. به همین دلیل تعمیر و فروش اگزوز می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی عملکرد ماشین شما داشته باشد. در صورتی که اگزوز مشکل داشته باشد باعث داغ شدن بیش از حد موتور و احتراق ناقص می شود.

نشت در اگزوز یکی از شایع ترین مشکلات هنگام تعمیر و فروش اگزوز می باشد. نشت اگزوز گازهای گلخانه ای را افزایش می دهد. هنگامی که گازهای گرم از سیستم اگزوز که در زیر خودرو قرار دارد خارج شود، قسمت های دیگر در خودرو آسیب می بینند.

سیستم اگزوز چند بخش دارد؟

هنگام تعمیر و فروش اگزوز در نظر داشته باشید که اگزوز شامل 5 بخش است که عبارتند از:

  • منیفولد خروجی
  • لوله‌های رابط
  • لوله اگزوز
  • منبع اگزوز یا انباره اگزوز (صدا خفه‌ کن)
  • لوله پخش‌کننده دود

در صورتی که هر یک از قسمت های سیستم اگزوز آسیب ببیند برروی عملکرد اگزوز تاثیر منفی می گذارد و راننده به تعمیر و فروش اگزوز نیاز پیدا می کند.

تعمیر و فروش اگزوز چه تاثیری بر عملکرد خودرو دارد؟

تعمیر و فروش اگزوز تاثیر بسیار مثبتی بر روی عملکرد خودرو دارد. برای مثال:

  • آلایندگی را به شدت کاهش می دهد.
  • صدا کاهش پیدا می کند.

دما در موتور ماشین کاهش می یابد.

تعمیر و فروش اگزوز در تبریز

چه زمانی به تعمیر و فروش اگزوز نیاز است؟

زمانی به تعمیر و فروش اگزوز نیاز است که اگزوز دچار سوراخ شدگی، پارگی یا شکستگی شده باشد. اگزوز قطعه ای می باشد که بسیار طولانی می باشد و  از موتور تا انتهای خودرو این مسیر ادامه دارد. به همین دلیل اگزوز بیشتر از تمام قطعات در معرض فرسودگی قرار دارد. اگزوز معمولا در زیر خودرو نصب می شود و فاصله کمی با سطح زمین دارد. در صورتی که خودرو از مسیرهای ناهموار یا پر آب تردد کند امکان دارد که اگزوز خودرو آسیب ببیند.

در صورتی که آب و هوا مرطوب باشد این قطعه در خطر فرسودگی قرار می گیرد. به همین دلیل در مناطق مرطوب امکان خرابی زودتر از مناطق دیگر می باشد. در صورتی که اگزوز فرسوده شود با کوچکترین ضربه دچار شکستگی یا پارگی می شود و این امر در عملکرد خودرو تاثیر منفی خواهد داشت.

هنگامی که اگزوز سوراخ بشود، چندین عملکرد منفی در خودروی شما ایجاد می شود، مانند: صدا، آلایندگی، قدرت موتور و شتاب که تاثیری بسیار منفی بر روی قدرت و شتاب خودرو می گذارد.

چگونه متوجه سوراخ شدن اگزوز شویم؟

  • هنگامی که اگزوز سوراخ می شود در اولین قدم آلودگی صوتی خودرو شما افزایش می یابد. از این طریق به زودی متوجه سوراخ شدن اگزوز خواهید شد.
  • در دومین مرحله مصرف سوخت به شدت افزایش می یابد و این یکی از تاثیرات غیر قابل پیش بینی در اگزوز می باشد.

در صورتی سریعا برای تعمیر و فروش اگزوز اقدام نکنید با گذشت زمان پول بیشتری باید برای سوخت خودرو بپردازید.

لازم به ذکر است که تمامی قطعات خودرو عمر مفید متفاوتی دارند و پس اینکه عمر مفید آنها به پایان رسید باید نسبت به تعویض آنها عمل کنیم. زیرا بر روی کارایی خودرو تاثیر منفی می گذارد. اگزوز خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست و پس از پایان عمر مفید آن باید نسبت به تعمیر و فروش اگزوز عمل کرد.

 

چه عواملی باعث تعمیر و فروش اگزوز می شوند؟

طول عمر اگزوز به شرایطی که خودرو در آن قرار می گیرد بستگی دارد.  معمولا خودروهایی که در جاده های ناهموار و کوهستانی یا آب و هوای مرطوب و شرجی تردد دارند خرابی اگزوز در آنها زودتر دیده می شود. همچنین استفاده مقطعی از یک خودرو در طول روز باعث ایجاد خرابی در اگزوز می شود. در تمامی این مراحل رانندگان برای بهبود عملکرد خودروی خود باید اقدام به تعمیر و فروش اگزوز کنند.

هنگامی که در یک خودروی معمولی استارت زده می شود مقداری آب در اگزوز جمع می شود، در صورتی که خودرو به فعالیت خود ادامه دهد، این آب باعث داغ شدن اگزوز بخار می شود.

در صورتی که خودرو پس از مدت کوتاهی خاموش شود، آب در اگزوز باقی می ماند و باعث اکسیده شدن و پوسیدگی اگزوز می شود.

در حالت کلی عمر مفید اگزوز 4 تا 5 سال می باشد و مقدار مسافتی که می توان با اگزوز طی کرد 80 تا 150 هزار کیلومتر می باشد. پس از گذشت این دوره باید نسبت به تعمیر و فروش اگزوز خودرو عمل کنید.

لازم به ذکر است که کاتالیست اگزوز در کاهش عمر نقش بسیار مهمی دارد. پس از مدتی که از توری های کاتالیست استفاده شد باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. در صورتی که شرایط جاده ای یا آب و هوای خاصی برای خودرو وجود داشته باشد عمر مفید  اگزوز کمتر می شود و حتی امکان دارد به 2 سال کاهش پیدا کند.

سیستم اگزوز چطور باعث افزایش قدرت موتور می‌شود؟

طراحی، تعمیر و فروش اگزوز و جزئیاتی که وظیفه انتقال گازها و دود را به بخش های انتهایی بر عهده دارند باید بسیار با دقت انجام بگیرد. در صورتی که در طراحی آنها کوچکترین سهل انگاری صورت بگیرد، فشار گاز کاهش می یابد در نتیجه مانع خروج متعادل این گازها از اگزوز می شود. تمام این اتفاقات قدرت مفید پیشرانه را کاهش می دهد.

چه عواملی باعث تعمیر و فروش اگزوز می شوند؟

در صورتی که در قدرت خودرو هیچ مشکلی وجود نداشته باشد، باید هنگام طراحی پیشرانه و اگزوز نکاتی را در نظر بگیرند. برای مثال:

  • باید پیشرانه به گونه ای طراحی شود که ورود هوا به داخل پیشرانه به راحتی انجام بگیرد. در صورتی که ورود هوا به راحتی انجام نگیرد، برای غلبه بر مقاومت هوا بخشی از قدرت موتور مصرف می شود. امکان دارد در بعضی از خودروها چنین مشکلی وجود نداشته باشد، در این صورت از ورودی منیفولدهای صیقلی استفاده می شود. در نظر داشته باشید که کم کردن لوله های ورودی و بزرگتر کردن فیلتر هوا نیز تاثیرگذار می باشد.

در بعضی از موارد هنگام تعمیر و فروش اگزوز خودرو مشاهده شده است که مقاومت موجود در مسیر خروج دود را کاهش می دهند، زیرا این امر از تجمع و خروج متعادل سیلندر خودداری می کند. در صورتی که اگزوز کوچک باشد و یا مقاومت هوا در صدا خفه کن زیاد باشد، فشار منفی اتفاق می افتد و بخشی از قدرت موتور را به کار می گیرد. هنگام تعمیر و فروش اگزوز سعی می کنند از لوله هایی که انتهای آنها گشاد و آزاد می باشد استفاده کنند.