مرکز نگهداری از سالمندان در منزل ( مراقبت از سالمندان در منزل ) در تبریز 

سالمندی، مرحله ای از مراحل عمر، همراه با زیبایی هایی است که بیشتر افراد به دلیل ناآگاهی یا نداشتن زمینه مناسب، با نگرانی و تأسف با آن برخورد می کنند و به آن حساسیت نشان می دهند. سالمندی، دوران برداشت محصول زندگی است که آدمی حاصل تلاش و فعالیت سال های عمر دراز و طولانی خود را در پیش رو می یابد.

سالمندان به ظاهر پیر و ناتوان شده اند و به عبارتی به مرحله باز نشستگی رسیده اند، اما واقعیت این است که این افراد، توانایی‌ های بسیاری دارند که به تناسب سن و امکان می‌ توانند آن ها را مورد استفاده و بهره برداری قرار دهند. تاثیر و نقش سالمندان در خانواده، انکار ناپذیر است، حضور یک سالمند فعال، متکی به خود و شاد در خانواده روابط عاطفی و احساسی بین اعضای خانواده را تقویت کرده و همواره به عنوان یک پناهگاه امن روانی عاطفی برای جوان ترها مطرح است.

همچنین باعث ارتقاء سطح سلامت روان، افزایش اعتماد به نفس و احساس امید و انگیزه در بین سایر اعضای خانواده شده و روابط بین فردی و اجتماعی را گسترده تر و موثر تر می کند. اما مواردی نظیر نیاز به مراقبت پزشکی، مسائل مالی، مشغله‌ های شخصی و محدودیت‌ های شخصی زمانی که نقش والدین و فرزندان جابجا می‌ شود، باعث می شود تا فرزندان برای نگهداری درست از والدین خود به فکر استخدام تیمی از پزشکان و پرستاران شوند تا از آن‌ها مراقبت کنند.

تعریف نکاتی در خصوص نگهداری از سالمندان در منزل در تبریز

سالمندان را مانند کودکان نبینید و با آن ها رفتار کودکانه نداشته باشید، برخی با سالمندان همچون کودکان رفتار می‌‌ کنند. به سالمندان امر و نهی نکنید. سالمندانی که ناتوان هستند شان والایی دارند که باید از آن مراقبت شود تا به خطر نیفتد. ارتباط سالمند با جهان اطرافش نباید قطع شود. سالمندان می‌ توانند سال‌ ها تجربه‌ و مهارت‌ را به دیگران منتقل کنند.

مبلمان اضافی را که مانع حرکت آزادانه‌ سالمندتان است را از سر راه بردارید و برای حمام و دستشویی میله‌ های کمکی بگذارید. این میله‌ ها از واجبات خانه سالمند است. همچنین برای دوش حمام یا شیر دستشویی حسگر دما نصب کنید تا از پوست سالمندان در برابر سوختگی محافظت شود. کابل‌ ها و سیم‌ ها را در خانه سامان‌ دهی کنید.

این کار لغزش و سقوط سالمندان را پیشگیری می‌ کند و همیشه یادتان باشد که مسیر رفت و آمد سالمند در خانه را روشن نگه دارید. یادتان باشد مهم ترین نکته در میان نکات موجود این است که به والدین یا عزیزان سالخورده‌ تان عشق بورزید و همیشه در کنارشان باشید و سعی کنید در کارهایی مثلحمام کردن/دوش گرفتن، ناخن گرفتن، مسواک زدن، اصلاح مو و عوض کردن لباس ها به سالمندان کمک کنید.

خدمات مراقبت از سالمندان در منزل در تبریز

  • مراقبت و نگهداری از سالمند

  •  پیگیری درمان و دادن دارو درتمام ساعات کاری

  • تهیه غذا و دادن غذا

  • رسیدگی به امور رفاهی سالمند و گردشگری سالمند ( با اجازه کتبی خانواده)

  • رسیدگی به علایق سالمند در اوقات فراغت ( مرور خاطرات- خواندن کتاب – حل کردن جدول و …… )

  • همراهی سالمند در بیرون از منزل

  • رسیدگی به امور اداری و مالی سالمند ( با اجازه کتبی خانواده )

  • رسیدگی به نظافت و استحمام سالمند

  • رسیدگی به نظافت محل زندگی سالمند