دوربین مدار بسته ( ارائه خدمات نصب و تعمیر دوربین مدار بسته ) در تبریز 

دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند و در سال 1942 میلادی توسط شرکت زیمنس آلمان به منظور مشاهده پرتاب موشک های v2 نصب شد. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد. کاربرد اصلی و عمده دوربین های مداربسته در سیستم های حفاظتی است اما کاربرد های آن به سیستم های حفاظتی محدود نبوده و از آن فراتر میرود کاربردهایی از قبیل کاربردهای پلیسی، نظامی، فضایی، صنعتی، کنترل ترافیک، ارتباطات ویدیویی، و تصویر برداری نامحسوس می باشد.

دلایل استفاده از دوربین مدار بسته در تبریز

امنیت

نیاز به امنیت در محل کار و حتی خانه‌ ها روز به روز بیشتر احساس می‌ شود. سازمان‌ ها و اداره‌ های مختلف برای تأمین امنیت خود هزینه‌ های زیادی را متحمل می‌ شوند. یکی از مؤثرترین و اقتصادی‌ ترین راه‌ های افزایش امنیت در سازمان‌ ها، فضاهای عمومی و حتی اماکن مسکونی دوربین مدار بسته است. امروزه دوربین مداربسته در انواع و اقسام مختلف در بازار موجود هستند. هر فرد یا سازمانی می‌ تواند بنابر بودجه و نوع نیاز خود دوربین مداربسته مناسب را تهیه کند.

نظارت

نظارت بر مکان‌ های عمومی، نظارت بر کارمندان، نظارت بر ترافیک و حتی نظارت بر نوزادان تنها تعدادی از مزایای استفاده از دوربین مداربسته هستند. دوربین‌ های مداربسته می‌ توانند نقش بسیار مفیدی در نظارت بر اماکن مختلف داشته باشند، تفاوتی ندارد که در کجا و با چه هدفی نیاز به نظارت دارید. با دوربین مداربسته می‌ توانید از هر جایی بر سازمان و کسب و کار  خود نظارت داشته باشید، می توانید خطرها را پیش از وقوع تشخیص دهید و از همه مهم‌ تر می‌ توانید از خانواده خود محافظت کنید.

پیشگیری

تحقیقات مؤسسات معتبر نشان می‌ دهد که استفاده از دوربین مداربسته می‌ تواند تا حدود زیادی از بروز جرایم جلوگیری کند. در مکان‌ های عمومی، بانک‌ها، مراکز خرید و تمام مکان‌هایی که احتمال وقوع جرم وجود دارد می‌توان از دوربین مداربسته استفاده نمود. برای انتخاب یک دوربین به این منظور حتماً باید با یک کارشناس مشورت کرد. کسانی که قصد انجام کاری غیرقانونی دارند می‌ دانند که در معرض نظارت هستند و همین باعث می‌ شود تا احتمال بروز جرم کاهش پیدا کند. دوربین‌ های مدار بسته می‌ توانند نقش بزرگی در یافتن مدارک وقوع جرم نیز داشته باشند.

انواع دوربین مدار بسته در تبریز

دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین مداربسته آنالوگ تکنولوژی ابتدایی از دوربین های مداربسته است که تصاویر را به صورت خطی و یا تی وی لاینی به نمایش در می آورد. تقریبا در حال حاضر استفاده از این تکنولوژی منسوخ شده و از دیگر تکنولوژی ها استفاده می گردد. اما با این حال به علت قیمت مناسب و استفاده در آیفون تصویری از دوربین آنالوگ به صورت محدود استفاده می شود.

دوربین مداربسته IP

دوربین مداربسته IP یکی از تکنولوژی های پرسابقه در دوربین مداربسته است که بیشتر در اماکن حساس و یا بزرگ استفاده می گردد. دوربین های آی پی در بستر شبکه به NVR و یا سرور متصل می گردد. پشتیبانی از رزولوشن های بالا تا 4K و همچنین عدم محدودیت تعدادی در استفاده از دوربین ها از مزایای این نوع تکنولوژی می باشد.

دوربین مداربسته صنعتی

استفاده از این دوربین ها برخلاف نامشان در بازار ایران، منحصر به مصارف صنعتی نیست. این دوربین ها که نام اصلیشان دوربین های بادی body camera می باشد دوربین های مکعب مستطیل شکلی هستند که معمولا قابلیت نصب لنز بصورت جداگانه روی آن ها تعبیه شده است. از آنجا که سایر دوربین ها قابلیت سوار شدن لنز یا تعویض آن را ندارند از این دوربین ها بیشتر در جاهایی استفاده می شود که زوم یا فکوس مطلوب باشد. دوربین های صنعتی با قاب و یا بدون قاب در داخل و یا خارج ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

دوربین مداربسته دومنظوره

این دوربین ها در واقع دوربین های آنالوگی هستند که پرت خروجی شبکه نیز در آن ها تعبیه شده است. کیفیت آن ها آنالوگ است و امکان استفاده از آن ها بصورت دوربین آنالوگ و یا دوربین تحت شبکه وجود دارد. استفاده از این دوربین ها تنها زمانی توصیه می شود که سیستم مداربسته از نوع آنالوگ بوده اما اتصال یک یا چند دوربین بصورت مستقیم به شبکه مورد نیاز است.

دوربین مداربسته ضد آب

به هر دوربین مداربسته که قاب آن ها طوری طراحی شده باشد که از نفوذ آب به آن جلوگیری کند دوربین های ضد آب می گویند. ممکن است خود لنز نیز ضد آب (واتر پروف) طراحی شود اما در بیشتر موارد این قاب دوربین است که به عنوان ضد آب شناخته می شود. دوربین هایی که باید در فضای باز استفاده شوند و یا به اصطلاح دوربین های out door می بایست از قاب های ضد آب استفاده کنند.