نمایندگی نصب و اجرای کاشی و سرامیک ( خدمات کاشی کاری و سرامیک کاری ) در تبریز 

در تمامی ساختمان ها یکی از رایج ترین روش های پوشش دهی کف و دیوار استفاده از خدمات کاشی کاری و سرامیک کاری است که ظرافت در اجرای آن نقش قابل توجهی در زیبایی فضای ساختمان شما ایفا می کند. کاشی و سرامیک علاوه بر کاربرد در تزئینات داخلی و خارجی، به عنوان عایق رطوبتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. کف پوش و دیوارپوش حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه عمولاً از جنس کاشی و سرامیک می باشند، زیرا آن ها در برابر نفوذ آب و رطوبت مقاومت بالایی دارند و آسیب نخواهند دید. کاشی کاری و سرامیک کاری به هیچ عنوان کار ساده ای نیست و باید توسط افراد ماهر و حرفه ای انجام شود. در حال حاضر به دلیل تنوع بسیار بالای این مصالح حتماً باید یک معمار ماهر نسبت به نصب آن ها اقدام نماید، زیرا پیچیدگی هایی در حین کار وجود دارد که یک فرد معمولی نمی تواند از عهده آن ها بربیاید. کاشی و سرامیک هایی که در بازار عرضه می شوند از تنوع طرح، رنگ و اندازه برخوردار هستند و افراد می توانند با توجه به فضای مورد نظر و دکوراسیونی که انتخاب نموده اند نسبت به خرید این محصولات اقدام کنند. تنوع رنگ این مصالح و طرح و نقش آن ها به حدی بالاست که ممکن است هنگام انتخاب آن ها سردرگم شوید، اما می توانید از یک طراح داخلی کمک گرفته و با راهنمایی وی انتخابی سریع، آسان و مطمئن داشته باشید. برای کاشی کاری و سرامیک کاری انجام یکسری کارها بسیار ضروری است که در این نوشته از تعمیرکار 118 به طور مختصر به آنها اشاره می کنیم. 

تعریف نکاتی در خصوص نصب و اجرای کاشی و سرامیک در تبریز

حتما کمی بیشتر از نیازتان کاشی و سرامیک بخرید و این مورد رو در نظر بگیرید که در کاشی کاری و سرامیک کاری، کل کار مقدمات کاشی کاری و سرامیک کاری است، پس نسبت به آن بی توجه نباشید و عجله نکنید. در اندازه گیری محیطی که قرار است کار شود بسیار دقت کنید. در زمان انجام کار در گوشه کار حتما از یک سنگ راهنما استفاده کنید. در کاشی کاری و سرامیک کاری ابتدا همه قطعات را کامل بچینید، سپس به سراغ قطعاتی که باید برش بخورد بروید و پیش از نصب برای اطمینان از درست بودن ترکیب آن ها را بچینید. هنگام نصب کاشی و سرامیک از جدا کننده استفاده کنید، زیرا این جدا کننده ها تضمین کننده قرار گرفتن همه قطعات به تساوی کنار هم خواهند بود. بهتر است از شابلون برای برش استفاده نمایید و برای لبه های برش خورده سرامیک نیز می‌توانید از مداد شمعی استفاده نمایید. پیش از ریختن دوغاب به کاشی ها و سرامیک ها اجازه دهید 24 ساعت استراحت کنند. در سنگ های طبیعی پیش از ریختن دوغاب حتما به خوبی محکم نمایید.

مزایای کاشی کاری و سرامیک کاری در تبریز

به علت قابلیت شستشو از نظر بهداشتی بسیار مناسب می ‌باشند. ایده آل ترین پوشش برای مکان‌ هایی که بیش ترین تماس با رطوبت را دارند. با دوام و عمر طولانی دارند و ضد حریق و مقاوم در برابر مواد شیمیایی هستند. در برابر اشعه خورشید تغییر رنگ نمی ‌دهند و مقاوم هستند.

تفاوت کاشی کاری و سرامیک کاری

کاشی از دو قسمت بدنه و رویه تشکیل شده ‌است: قسمت اصلی و استخوان ‌بندی کاشی، که از قطعه ای سفالی تشکیل شده است که به آن بیسکوئیتی کاشی گفته می ‌شود. رویه ی کاشی از یک ماده‌ی شیشه‌ای تشکیل شده است حالا به کاشی ای که لعاب رویش از جنس سرامیک باشد، کاشی سرامیکی یا سرامیک (در بازار) گفته می ‌شود. تفاوت اصلی کاشی با سرامیک در میزان استحکام آن ها است از این رو کاشی به دلیل ظرافت بیشتر و وزن پرس کمتر در بدنه و دیوار کار می ‌شود، ولی سرامیک به دلیل پرس سنگین تر و سطح استحکام بالا در کف کار می‌شود.

موارد مهم هنگام نصب و اجرای کاشی و سرامیک

  • نصب سرامیک

  • بندکشی سرامیک

  • شرایط نگهداری پس از نصب

  • تراز بودن سطح

  • ملات ماسه سیمان

  • تر کردن کاشی

  • بندکشی مناسب

  • گل رس و سیمان سفید ممنوع

  • عایقکاری سرویس بهداشتی

  • شرایط دمایی