بهترین دکتر دندانپزشک ( لیست برترین دندانپزشک ها ) در تبریز

آیا شما هم بدنبال بهترین متخصص دندانپزشکی هستید؟ بنظر شما متخصص دندانپزشک کیست و چه ویژگی‌ هایی باید داشته باشد؟ پزشک متخصص دندانپزشک در زمینه دهان و دندان باید در زمینه‌ های مختلفی تخصص مرتبط با دهان و دندان را گذرانده باشد. امروزه همه بدنبال بهترین کلینیک دندانپزشکی و متخصص دهان و دندان در تبریز هستند، کافیست واژه بهترین کلینیک دندانپزشکی در تبریز، متخصص دندانپزشک یا بهترین متخصص دندانپزشک در تبریز را در موتور جستجوی گوگل جستجو کنید تا لیست پزشکان متخصص دهان و دندان در تبریز را برایتان بیاورد. 

اما سوال اینجاست که چطور یک متخصص دندانپزشک و دهان و دندان واقعی و کاربلد را انتخاب کنیم؟ متخصص دندانپزشک خوب  باید دارای مدرک بورد تخصصی باشد. حتما به این نکته توجه داشته باشید که پزشک عمومی و یا غیر متخصص در رابطه با دهان و دندان شما نباید قضاوت کنند و درمان را آغاز نمایند. به مدارک پزشک و تخصص های دریافتی وی توجه داشته باشید. از او بخواهید تا نمونه کارهایی را در خصوص بیماری شما و درمان های صورت گرفته به شما نشان دهد. زمانی که شما تصویر ذهنی بهتری داشته باشید با آرامش بیشتری می توانید دوره های درمان را طی نمایید. بهتر است پزشک شما حداقل 5 سال سابقه فعالیت در این زمینه را داشته باشد.

تعریف اصطلاحاتی در خصوص دندانپزشکی در تبریز

اصطلاحات زیادی در خصوص دندنانپزشکی و سلامت دهان و دندان وجود دارند که عبارتند از: آبسه (عفونت دندانی)، آکلوژن (نحوه قرارگیری دندان ها حین استراحت و حین جویدن و بلعیدن)، آمالگام دندانی (آلیاژ جیوه باچند فلز دیگر)، اچ کردن (استفاده از ژل اسیدی برای ایجاد سطح سخت میکروسکوپیک روی مینای دندان)، اختلالات مفصل فکی (TMJ)، ارتودنتیک (ارتودنسی)، اشعه ی ایکس، ایمپلنت، اینله، بی حسی موضعی، بی حسی نسبی، بیماری لثه، پالپ، پلاک و پوسیدگی دندان.

خدمات دندانپزشکی در تبریز

خدمات دندانپزشکی شاخه های زیادی از سلامت دهان و دندان را شامل می شود که عبارتند از: بستن فاصله دندانی، تاج گذاشتن روی دندان، بلیچینگ، میناکاری دندان، باندینگ (پیوند) دندان، ناهماهنگی های های لبه ای دندان ها یا کوتاه و بلند بودن لبه های دندان ها نسبت به یکدیگر، پرکردن با کامپوزیت، کرادینگ، ارتودنسی، روکش های دندانی، بریج دندان، ایمپلنت، دندان مصنوعی، جراحی و تغییر شکل لثه، پیوند لثه، اصلاح خطوط لثه با دندانپزشکی زیبایی و کاشت نگین دندانی می باشد.

انواع متدهای زیبایی و ترمیم و نگهداری از دندان

باتوجه به انواع مختلف دندان در هر فرد روش ها و متدهای بسیاری مخصوص هرکدام وجود دارند که عبارتند از: 

مسواک زدن: انجام ضعیف مسواک زدن، در واقع به عنوان بد مسواک زدن نیست. شما با حرکت ملایم و دایره ای مسواک روی دندان ها باعث حذف پلاک و کاهش التهاب لثه می شوید. آیا زبان خود را نادیده بگیریم؟ پلاک همچنین می تواند روی زبان ایجاد شود که این نه تنها منجر به بوی بد دهان می شود، می تواند به دیگر مشکلات بهداشتی دهان و دندان منجر شود. هر زمان که دندان های خود را مسواک زدید، به آرامی زبان خود را نیز مسواک کنید.

استفاده از خمیر دندان های حاوی فلوراید: وقتی صحبت خمیر دندان باشد، بیشتر به عناصر سفید کننده و طعم آن توجه می شود. این مهم نیست که شما چه خمیر دندانی را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که حاوی فلوراید است. این ماده یک عامل اصلی در بهداشت دهان و دندان است. به این دلیل که فلوراید یک دفاع بزرگ علیه پوسیدگی دندان است که با میکروب ها مبارزه و به فروپاشی آن ها منجر می شود و همچنین به عنوان یک سد حفاظتی برای دندان ها کار می کند.

استفاده از نخ دندان: بسیاری از کسانی که به طور منظم مسواک می زنند به نخ دندان بی توجهی می کنند. نخ دندان فقط برای گرفتن تکه های کوچک مواد غذایی که ممکن است در بین دندان ها گیر کرده باشد، نیست. این یک راه برای تحریک لثه ها، کاهش پلاک و کمک به کاهش پلاک در این منطقه می باشد. کشیدن نخ دندان یک بار در روز معمولاً به اندازه ی کافی شامل این مزایا می شود. مشکل ساز بودن نخ دندان برای این افراد: نخ دندان برای کودکان و افراد مسن مبتلا به آرتریت می تواند مشکل باشد.

استفاده از دهان شویه: دهان شویه برای سلامت دهان و دندان لازم است. اما بسیاری از مردم به دلیل این که نمی دانند چطور کار می کند، از آن استفاده نمی کنند. یکی از پزشکان می گوید: دهان شویه به چند روش کمک می کند. اول این که مقدار اسید موجود در دهان را کاهش می دهد. مناطقی که برای مسواک پاک کردنشان سخت می باشد و نیز اطراف لثه ها را پاک می کند. دهان شویه به عنوان یک ابزار کمک کننده برای همه چیز مفید می باشد. در کودکان و افراد مسن که توانایی مسواک یا نخ کشیدن ندارند، استفاده از دهان شویه مفید می باشد. از دندانپزشک در مورد دهان شویه ی خاص بپرسید. برای کودکان بهترین نوع، که مارک های خاص می باشند انتخاب کنید. کسانی که دندان های حساس دارند برای آن ها نیز دهان شویه ی خاصشان وجود دارد. پ

نوشیدن آب بیشتر: آب همچنین به عنوان بهترین نوشیدنی برای سلامت کل بدن می باشد. این شامل بهداشت دهان و دندان نیز می باشد. نوشیدن آب پس از هر وعده ی غذایی توصیه می شود که می تواند به شستن برخی اثرات منفی غذاهای چسبناک و اسیدی و نوشابه ها کمک کند.

مصرف میوه و سبزیجات: خوردن غذاهای آماده راحت تر است اما شاید برای دندان های شما خوب نباشد. خوردن میوه ها و سبزیجات ترد نه تنها حاوی فیبر سالم تری می باشد بلکه بهترین انتخاب نیز در رابطه با دندان های شما است. میزان شیرینی و اسیدی مواد غذایی: در نهایت قند در دهان اسید تولید می کند، که پس از آن می تواند باعث فرسایش مینای دندان شود. این اسیدها منجر به ایجاد حفره می شوند. میوه های اسیدی، چای و قهوه نیز می توانند به مینای دندان آسیب برسانند.

مراجعه به دندانپزشک: عادات روزمره ی شما برای سلامت دهان و دندان به طور کلی بسیار مهم است. شما باید در سال حداقل ۲ بار برای شست و شو و تمیز کردن و معاینه دندان هایتان به پزشک مراجعه کنید.