نمایندگی نصب، راه اندازی و تعمیر سیستم اعلام و  اطفاء حریق در تبریز 

همانطور که می دانید در شرایط اضطراری، برای کنترل و یا مهار حریق از سیستم حفاظتی اطفاء حریق استفاده می شود. هدف از نصب سیستم های اطفای حریق در ساختمان ها و کارخانجات تولیدی افزایش ایمنی، حفاظت از جان افراد و جلوگیری از خسارات مالی ناشی از آتش سوزی است. تعمیر و نگهداری تجهیزات سیستم اطفاء حریق با توجه به اینکه از جمله حساس ­ترین دستگاه­ های اندازه­ گیری و عملیاتی می­ باشند و همیشه امکان بروز آلارم کاذب را دارند، از الزامات استانداری این گونه سیستم ها است.

بر خلاف تکنولوژی روز که ارائه­ ی وسایل بدون نیاز به تعمیرات و نگهداری را روز افزون نموده است، تجهیزات اطفاء حریق بسیار نسبت به این امر حساس می ­باشند و حتما سرویس و نگهداری دوره ای باید بر روی آن ها انجام شود تا این اطمینان حاصل شود که سیستم به درستی در حال کار است، چرا که همواره باید دانست که پیشگیری مقدم بر درمان است. هم­چنین با توجه به وظیفه­ ی حساس و سنگین این سیستم و عدم ریسک پذیری آنان، عقل حکم بر حساسیت نسبت به عملکرد صحیح و به موقع آن­­ ها دارد.

در سیستم­ های آدرس پذیر و هوشمند، نوع ساختمان داخلی تجهیزات، کمک به امر نگهداری و مراقبت می­ نماید. در این نوع، آلارم­ های مربوط به کثیفی دتکتورها، عدم عملکرد شستی، آژیر و ماژول های واسط به موقع انجام می ­پذیرد و در روند پیگیری عدم عملکرد صحیح دتکتورها، همکاری دو جانبه­ ی دتکتور و پانل باعث مانیتورینگ دائمی وضعیت هر دتکتور کرده و در هر لحظه تمامی حالات، قابل مشاهده و بررسی و ثبت می­ باشد.

اما در سیستم­ های متعارف وضعیت هر زون تا حد خارج شدن یک دتکتور از مدار، پارگی خط ارتباطی و اتصال کوتاه خط قابل روئیت می باشد و کثیفی دتکتور یا عدم عملکرد صحیح آن فقط با تست دوره­ای یا آلارم­ های ارسال شده بر روی پانل معلوم می­ گردد. در ادامه این مطلب لطفا با تعمیرکار 118 همراه باشید تا به شما در یافتن بهترین متخصص تعمیر سیستم اعلام و اطفاء حریق در تبریز کمک کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

تعریف نکاتی در خصوص خدمات نصب، راه اندازی و تعمیر سیستم اعلام و  اطفاء حریق در تبریز

سیستم های اعلام و اطفاء حریق نیز مانند سایر دستگاه ها نیاز به مراقبت و نگهداری دارند تا هم طول عمر مصرفیشان افزایش یابد و هم درست و بهینه کار کنند. یکی از این روش های نگهداری از سیستم های اعلام و اطفاء حریق، بازدید است که در 3 حالت روزانه، ماهانه و سالانه اناجم می گیرد. بازدید روزانه، ابتدا کنترل کنید که چراغ سبز رنگ روشن باشد. همچنین هیچ چراغ دیگر یا آژیری روشن نباشد. هرگونه اشکال را به سرویسکار مربوطه گزارش دهید و در فرم ثبت وقایع ثبت کنید. بازدید ماهانه، گزارشات قبلی را مطالعه کنید و چک کنید که اشکالات قبلی به صورت صحیح برطرف شده باشند.

باطری و اتصالات آن را بازدید کنید. مانند بازدید هفتگی در هر زون (منطقه / ناحیه) یک سنسور و یا شستی را فعال کنید تا اعلام حریق را آزمایش کنید. برق ۲۲۰ ولت را قطع کرده و قابلیت باطری برای تغذیه آژیر‌ها را کنترل کنید. بازدید سالانه، همانند بازدید هفتگی و فصلی عمل کرده، ولی کلیه دتکتور‌ها، شستی‌های اعلام حریق، آژیر‌ها و تجهیزات کمکی را برای عملکرد صحیح کنترل کنید. هر دو یا سه سال یک بار برای حصول اطمینان از عملکرد صحیح و عدم وجود آژیر مزاحم دتکتور دود را تمیز کنید و هر پنچ سال یک بار باطری‌ های خشک را تعویض کنید.

مشکلات معمول سیستم اعلام و اطفاء حریق

  • هشدارهای خطای ناشی از انجام کارهای معمولی مانند پخت و پز، دود سیگار، گرد و غبار، حشرات و سایر مواردی از این قبیل.

  • هشدارهای خطای تجهیزات ناشی از بروز عیب در شبکه.

  • هشدارهای خطای ناشی از اقدامات مغرضانه مانند شکستن شیشه­های شستی­های اعلام حریق و یا ایجاد دود برای به صدا درآوردن آژیرها از روی عناد و آزار رساندن.

  • هشدارهای خطای ناشی از نیت خیرخواهانه و خوب، اما عجولانه. در این حالت ممکن است شخص یا اشخاصی با مظنون شدن به شرایط خاص و متحمل شدن دانستن حریق یا بروز آن، اقدام به شکستن شیشه­ی شستی­های اعلام حریق کنند.

  • هشدارهای خطای ناشناخته و نامعلوم که در هیچ یک از مقولات فوق نمی­گنجد، شایع­ترین موارد بروز هشدارهای خطای مربوط به نصب نادرست و نامناسب تجهیزات است. و عدم نگهداری از تجهیزات نیز می­تواند عامل دیگری در افزایش هشدارهای نادرست و دروغین باشد.