شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبج لغایت 5 بعد از ظهر
 نحوه احداث گلخانه | معرفی خدمات شما در سایت تعمیرکار 118 تبریز

نحوه احداث گلخانه | معرفی خدمات شما در سایت تعمیرکار 118 تبریز

نحوه احداث گلخانه

گلخانه ساختاری ایده آل برای رشد گیاه می باشد. می توان از آن برای رشد گیاهان یا خانه سازی آن ها در طول زندگی استفاده کرد. ساخت گلخانه یک پروژه بزرگ است. با این حال ، می توان آن را با بودجه یا توسط سازندگان حرفه ای انجام داد. که شامل موارد زیر می باشد.

1. یک منطقه رو به جنوب یا شمال (بسته به موقعیت مکانی) را انتخاب کنید. عنصر اصلی مورد نیاز گلخانه ، نور خورشید است. کلیه سازه ها باید در شمال گلخانه قرار داشته باشند. یکی از اصلی ترین سازه های گلخانه ای باریک بودن آن است. انتخاب دیوار جنوبی یک ساختمان گزینه خوبی است.

2. به مکان هایی که خورشید صبحگاهی نسبت به خورشید بعدازظهر بیشتر میتابد، ترجیح دهید. اگرچه آفتاب تمام روز بهترین گزینه است ، اما باز کردن منطقه تا نور صبح رشد گیاهان را افزایش می دهد. اگر در نزدیکی محل گلخانه درخت یا بوته وجود دارد ، اطمینان حاصل کنید که تا اواخر بعد از ظهر سایه نمی دهند.

3. به زمستان در مقابل طلوع خورشید تابستان توجه کنید. اگر منطقه به سمت شرق باز و آفتابی باشد ، ماه نوامبر تا فوریه آفتاب بیشتری خواهد گرفت. خورشید زمستانی زاویه کمتری دارد ، بنابراین درختان ، خانه ها و سایر سازه ها احتمالاً مشکلی ایجاد کنند. مکانی در نزدیکی درختان همیشه سبز انتخاب نکنید. درختان برگریز برگ های خود را می ریزند و در زمستان ، زمانی که گلخانه به آفتاب بیشتری نیاز دارد ، سایه می اندازند.

مراحل احداث یک گلخانه ( نحوه احداث گلخانه )

4. مکانی را انتخاب کنید که به برق دسترسی داشته باشد. برای حفظ بهینه دما ، بیشتر گلخانه ها به گرما و تهویه نیاز دارند. اگر باریک درست کنید ، ممکن است بتوانید قدرت را از خانه تمدید کنید. یک ساختمان جداگانه ممکن است نیاز به برق داشته باشد.

5. یک منطقه زهکشی شده را انتخاب کنید. شما نیاز به آب باران اضافی دارید. اگر موقعیت مکانی شما ناهموار است ، ممکن است لازم باشد منطقه را برای ترغیب زهکشی پر کنید. ممکن است شما بتوانید از آب انبارها برای گرفتن آب باران از لبه های گلخانه خود استفاده کنید. هرگونه حفاظت از آب و برق به پایین نگه داشتن هزینه های گلخانه کمک خواهد کرد.

قسمت دوم از احداث گلخانه شامل موارد زیر می باشد :

1. موقعیت مکانی خود را اندازه بگیرید. چه گلخانه را از ابتدا بسازید یا آن را با کیت بسازید ، باید اندازه آن را با دقت انتخاب کنید. هرچه گلخانه بزرگتر باشد ، هزینه بیشتری برای ساخت و گرمای آن هزینه خواهد شد. محبوب ترین اندازه گلخانه 8 در 6 فوت است (2.4 در 1.8 متر).

2. اگر تجربه کمی در ساختمان سازی دارید یا افراد کمی برای کمک در ساخت گلخانه دارید ، یک کیت گلخانه ای را انتخاب کنید. می توانید گلخانه ای پاپ آپ یا پلی کربنات را از فروشگاه های بهسازی منزل با قیمت کمی 150 دلار دریافت کنید. مدل های بزرگتر و محکم بسته به اندازه از 500 دلار تا 5000 دلار متغیر هستند.

3. یک قاب Quonset بسازید. این سقف گنبدی است که می تواند با تکیه گاه های فولادی یا لوله های پی وی سی ساخته شود (PVC شامل چندین تقلید کننده استروژن سرطان زا است که محلول در آب هستند). شکل گنبدی به این معنی است که فضای کمتری برای مدل های مستطیل وجود دارد. این شکل با کمی هزینه ساخته می شود؛ با این حال ، هرچه مواد ارزانتر باشد ، محکم تر خواهد بود.

quonset frame یا قاب گنبدی ( نحوه احداث گلخانه )

4. یک قاب سفت و سخت را انتخاب کنید. با استفاده از این طرح به یک پایه و یک قاب نیاز خواهید داشت. مگر اینکه طراح باشید ، می خواهید برای گلخانه طرحی بخرید یا شخصی را برای ساخت آن استخدام کنید. یک قاب سفت و سخت ، پست و رافت یا گلخانه A-frame نیاز به یک پایه و یک قاب محکم دارد. برای ساختن یک گلخانه بزرگ با قاب به کمک دوستان یا کارمندان نیاز خواهید داشت.

5. از پلی اتیلن تثبیت شده با اشعه ماوراء بنفش استفاده کنید. که حاوی BPA یا  LDPE  اما غیر سمی است که مدت طولانی تری دارند. تثبیت شده در اشعه ماوراء بنفش است. پلاستیک PET باید هر چند سال یک بار جایگزین شود پلاستیک PET دارای طول عمر کوتاه تر از پلاستیک LDPE غیر سمی است. باید گاهی اوقات شسته شود. گرما و شیشه را نیز در خود نگه نمی دارد ، اما برای گل های بدون چربی ، چهارپایه و گلخانه های مستقل کوچک و مستقل کافی است.

تهیه شده توسط واحد فنی سایت تعمیرکار 118

بروز رسانی توسط علیرضا اسمعیل زاده مورخه ۱۳۹۹/۰۲/۱۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *