نمایندگی انجام کلیه خدمات نقاشی و گچبری ( نقاشی و گچبری ) در تبریز 

نقاشی ساختمان به طور کلی شامل نقاشی خانه و رنگ آمیزی منزل از آن دسته کارهایی است که همیشه با مد روز دنیا پیش می رود. رنگ ها با روح و روان ما در ارتباط هستند و حس و حال دیگری به فضای خانه می بخشند. نقاشی خانه و ساختمان از قدیم الایام برای زیبایی ظاهری ساختمان های مسکونی به کار می رفته است ولی امروزه نقاشی خانه و رنگ آمیزی ساختمان تنها برای حفظ ظاهر نیست. بر اساس مطالعات انجام شده رنگ های شاد و پر انرژی تاثیر زیادی در کاهش افسردگی و حفظ روحیه افراد دارند و علاوه بر این از رشد باکتری های موجود در دیوار نیز جلوگیری می کنند و باعث از بین رفتن میکروب ها و حشرات میان دیوارها می شوند.

نقاشی ساختمان و خانه علاوه بر سقف و دیوارها شامل رنگ آمیزی درب و پنجره، رنگ و نقاشی کمد دیواری و کابینت آشپزخانه نیز می شود. به طور کلی نقاش ساختمان همه خدمات نقاشی منزل را انجام می دهد. از مهمترین شاخصه ها در انتخاب نوع رنگ آمیزی ساختمان باید به مسائلی از قبیل سرعت نقاشی ساختمان، حساسیت به بو، تمیزی سطح کار، براق بودن یا مات بودن سطح کار و دوام نوع رنگ توجه کرد. پس از انتخاب نوع رنگ آمیزی و اعتماد به یک استادکار نقاش ماهر میتوان بهترین نتیجه را گرفت. همچنین به جرات می توان گفت زیر سازی کار پیش از نقاشی ساختمان ۵۰ درصد از اهمیت را برخوردار است.

گچ بری و گچ کاری هنر بریدن، کندن و کاوییدن روی گچ است که در معماری ایران جایگاه ارزشمندی دارد. انواع گچ کاری ساختمان را می توان در نقاط مختلف فضای داخلی به کار گرفت. گچ کاری سقف و گچ بری دور لوستر، گچ بری نور مخفی سقف کاذب، گچ کاری تزئینی دور شومینه، گچ بری ستون ها، گچ بری گلویی، گچ بری های نما رومی، گچ بری آرک اپن برخی از رایج ترین گچ کاری ها در دکوراسیون منازل است. ویژگی اصلی گچ برای دکوراسیون داخلی، شکل پذیری، قدرت چسبندگی و رنگ پذیری آن است. بطور کلی می توان گفت که نقاشی و گچبری در هنگام بازسازی منازل همیشه با هم انجام می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این هنر زیبا و برخی نکات دیگر بیشتر از پیش آشنا کنیم.

تعریف نکاتی در خصوص خدمات نقاشی و گچبری در تبریز

استفاده از رنگ های روشن و براق

یکی از بهترین روش ها برای گسترش دادن یک فضا استفاده از رنگ‌ های روشن است. پالتی از رنگ‌ های روشن که در تضاد با رنگ‌ های تیره هستند انتخاب کنید. رنگ‌ های روشن مانند رنگ‌ های موجود در پارچه‌ های چیت گل‌ دار یا پارچه‌ های پیچازی رنگارنگ یا رنگ‌هایی همچون قرمز، آبی، سبز، و زرد هستند. ترکیب رنگ‌ ها در فضاهای منفی و قرار دادن فضاهای تنفس میان آن‌ ها شفافیت و اندازه یک فضا را افزایش می‌ دهد.

عدم استفاده از رنگ های خاص در فضاهای نامتعارف

به رادیاتور، داخل قفسه کتاب، یا قسمت افقی لب پنجره رنگ اضافه کنید تا به فضای شما زیبایی و عمق اضافه شود. اگر به اندازه کافی خوش‌ شانس باشید که خانه شما دارای یک سرسرا یا یک سالن بزرگ باشد، این فضا را به رنگ‌ های تیره در آورید و اتاق نشمین را به رنگ روشن؛ این کار باعث می شود تا فضای شما بسیار بزرگ‌تر از آن چیزی که هست به نظر برسد.

استفاده از سایه‌های رنگی برای وصل کردن فضاهای مختلف

همانطور که دیوارهای رنگی متفاوت می‌ توانند آپارتمان شما را به فضاهای کاری مختلف تقسیم کنند، سایه‌های مختلف از همان رنگ نیز می‌ توانند همه اتاق‌ ها را یکپارچه کنند. با استفاده از طرح‌ های تکراری در قسمت‌ های مختلف خانه نیز می‌ توان همین تاثیر را به وجود آورد. در یک فضای کوچک، به ویژه آپارتمان‌ های نقلی، یک کوسن که با پارچه روی یکی از آباژورها هماهنگ است یا یک آینه که سبک طراحی آن مانند میز کناری است می‌توانند فضا را یکپارچه و یکدست کند.

خدمات نقاشی و گچبری در تبریز

 • نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

 • نقاشی ساختمان با رنگ روغن

 • نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

 • پتینه کاری

 • رنگ بلکا

انواع رنگ ها در نقاشی و گچبری

رنگ های گرم

 رنگ هایی که بین دو طیف نوری زرد و نارنجی قرار گرفته است را رنگ های گرم می نامند. رنگ های گرم دارای وسیع ترین طول موج و زنده و درخشان هستند. این رنگ ها باعث می شوند تا اشیاء نزدیکتر از فاصله واقعی شان به نظر برسند. رنگ مایه های گرم و پر هیجان برای یک اتاق نشیمن استثنایی بسیار مناسب هستند. در زیر نمونه رنگ های گرم به همراه توضیحات هر کدام ذکر شده اند.

 • رنگ قرمز: این رنگ مزاج گرم داشته و گفته می‌ شود که با استفاده از رنگ قرمز، ارتعاشات درمان کننده و تقویت کننده‌ای برقرار می‌گردد.

 • رنگ نارنجی: این رنگ نیز مزاج گرم داشته و این رنگ در حقیقت نماد انرژی است. این رنگ از اختلاط دو رنگ قرمز و زرد حاصل می‌گردد.

 • رنگ زرد: این رنگ مزاج گرم و خشک داشته و علامت هوش، فهم، درایت زیاد و همچنین عشق ورزی می‌باشد.

رنگ های سرد

 رنگ آبی پایه رنگ های سرد است. این رنگ ها به خاطر اضافه شدن مقداری رنگ زرد به ترکیبشان از رنگ های یخی جدا می شوند. رنگ های قرار گرفته بین دو طیف نوری سبز و بنفش را رنگ های سرد می نامند. این رنگ ها باعث می شوند تا اشیاء دورتر از فاصله واقعیشان دیده شوند. این ویژگی رنگ سرد باعث می شود تا فضاها بزرگتر و متعادل تر به نظر بیایند. در زیر نمونه رنگ های سرد به همراه توضیحات هر کدام ذکر شده اند.

 • رنگ آبی: این رنگ مزاج خنک دارد. رنگ آبی سبب آرامش و تشعشعات صلح آمیزی گردیده و حالت خواب آور دارد. لازم به ذکر است که رنگ آبی فیروزه‌ای برای ایرانیان علامت پیروزی است.

 • رنگ سبز: گفتنی است که این رنگ دارای ارتعاشات متعادل کننده‌ای برای سیستم عصبی بوده و مزاج آن معتدل است.

 • رنگ بنفش: این رنگ معتدل بوده و گرایش به سردی دارد. این رنگ از ترکیب رنگ‌ های قرمز (مربوط به جسم) و رنگ آبی (مربوط به روح) حاصل شده و استفاده از آن برای رفع بی خوابی و نارسایی ذهن بسیار توصیه می‌گردد.