نمایندگی تعمیر موتورخانه ( تعمیرات موتورخانه ) در تبریز 

موتورخانه بخشی از ساختمان مجموعه‌ های مختلف مسکونی، تجاری، اداری، تفریحی و صنعتی است که به عنوان قلب سیستم تاسیساتی شناخته می شود. این فضا به عنوان کنترل کننده سیستم های گرمایشی و سرمایشی و وسایل و تجهیزات الکتریکی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. هر موتورخانه بعد از نصب، راه اندازی و استقرار، نیاز به تعمیر و نگهداری دارد.

تعمیر و نگهداری موتورخانه از چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه گرفته تا تعویض و تعمیر یک بویلر را شامل می‌ شود. تعمیرات موتورخانه یک فن تخصصی می باشد. عیب یابی و تشخیص علت خرابی موتورخانه ابتدا باید توسط تعمیرکار موتورخانه صورت بگیرد و بعد از تشخیص صحیح بایستی تعمیرات موتورخانه صورت انجام شود.

بطور کلی محل قرار گیری موتورخانه‌ ها در زیر زمین خانه است و در محل‌ ها و ساختمان‌ های بزرگ تر عموما این فضا در خارج از ساختمان قرار دارد و آن هم به دلیل سنگینی تاسیسات و سر و صدای زیادی است که تولید می‌کنند و برای تعمیر و نگهداری از آن، فرد آشنا به امور تاسیساتی به صورت مقیم همیشه در محل حاضر است تا در صورت وقوع هر نوع مشکل، بتواند آن را مدیریت کند.

در مورد موتورخانه‌ های کوچک منازل نیز تعمیر و نگهداری با جزئیات کمتری همراه است و معمولا تکنسین تاسیساتی یا تعمیر کار، برای تعمیر یا تعویض یک قطعه در محل حضور پیدا می کند. اگر شما هم برای تعمیر موتورخانه در تبریز و سایر شهرستان های استان به کمک بهترین تعمیرکار موتورخانه نیاز دارید، ما به شما کمک می‌ کنیم تا به بهترین و قابل‌ اعتماد ترین متخصص دسترسی داشته باشید.

نکات عمومی در خصوص تعمیر موتورخانه در تبریز

  • تنظیم مشعل موتورخانه

  • عایقکاری حرارتی لوله‌های رفت و برگشت آبگرم و کلکتورها

  • تمیزکردن ، شستشو و رسوبگیری دیگ آبگرم

  • استفاده از سامانه کنترل هوشمند موتورخانه جهت تنظیم دمای آبگرم متناسب با هوای خارج

  • نصب ترموستات های موضعی کنترل دما مانند شیر ترموستاتیک رادیاتور

  • تنظیم دمای فضای منزل در دامنه آسایش حرارتی استاندارد ( ۲۲- ۱۸ درجه سانتی گراد)

  • عدم استفاده از گرمایش در اتاق‌ها یا فضاهای غیر قابل استفاده

  • استفاده از لباس گرم در منزل – استفاده از پرده های ضخیم جهت کاهش اتلاف حرارتی از پنجره

  • بستن کرکره و پرده در شب و باز گذاشتن آنها در روز که از انرژی خورشید تا حد امکان استفاده شود.

  • استفاده از نوارهای درزگیر جهت هوابندی بازشوهای پنجره ها ودرب‌های ورودی منزل – نصب یک یا دولایه نایلون شفاف روی پنجره ها

خدمات تعمیرات موتورخانه در تبریز

تعمیر و نگهداری از موتورخانه خدمات متنوعی را شامل می شود. از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد: طرح و اجرای موتورخانه های خانگی و صنعتی و اجرای سیستم آب گرم، آب داغ، دیگ بخار، نصب پمپ های برگشت آب گرم و سیرکولاسیون، تعویض واسطه پمپ، تعمیر بویلر های آب گرم، آب داغ و بخار، تنظیم ترموستات دیگ و پمپ، تنظیم مشعل، طراحی , بازسازی تاسیسات لوله کشی ساختمان  و  موتورخانه شوفاژ مرکزی، عیب یابی و رفع عیب شوفاژ خانه , لوله کشی و تاسیسات، سرویس، تنظیم و تعمیر مشعل گازی و تعویض قطعات، نصب، تعمیر و تعویض دیگ شوفاژ، پره دیگ و بویلر موتورخانه، نصب، تعمیر و سرویس پمپ سیرکولاسیون و برگشت آب موتورخانه، نصب، جوشکاری و تعویض منبع دوجداره و منبع کویل دار موتورخانه، نصب، تعمیر  و تعویض مبدل حرارتی و جایگذاری بجای منبع، شستشو و رسوب زدایی منبع کویل دار و مبدل حرارتی، جوشکاری و تعمیرات کلکتور و لوله کشی موتورخانه، لوله کشی و نصب رادیاتور شوفاژ و پکیج دیواری.