تاکسی تلفنی ( لیست آژانس تلفنی شبانه روزی ) در تبریز

همانگونه که می دانید از زمان های گذشته تا الان یکی از نیازهای اساسی انسان حمل و نقل و جابجایی خود یا وسایل و لوازم خویش بوده است. از گذشته تا الان انسان هموره از روش های مختلفی برای رفع این نیاز خود استفاده کرده است و با تکامل و پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی، الان وسیله های مختلفی بوجود آمده اند تا انسان را در هوا، دریا و زمین حمل و جابجا کنند و به مقصد برسانند. یکی از این وسایل نقلیه تاکسی می باشد.

تاکسی کلمه ای فرانسوی است که در زبان فرانسوی متداول گشته و به اتومبیل کرایه ای گفته می شود که در داخل شهرها مسافران را با نرخ معین از نقطه ای به نقطه دیگر می برد. با توجه به تحول حمل و نقل مسافران و وارداتی بودن مکانیسم تاکسی و تاکسیرانی شاید بتوان تاریخ دقیقی در زمان پیدایش تاکسی و آغاز فعالیت تاکسیرانی در ایران دانست گفته می شود که در سال ۱۳۲۴ اولین تاکسی در ایران توسط خانم فخرالدوله وارد تهران قدیم شد.

تعریف مقدمات و اصول تاکسی تلفنی در تبریز

هرکاری یک سری قوانین و مقدمات و اصول مربوط به خود را دارد که پیش از شروع آن باید رعایت شوند تا به موفقیت و سرانجام برسد. اگر این تمهیدات و مقدمات برای شروع کار فراهم شود، طبعا آغاز و انجام خوبی می‌توان برای این کار ترسیم کرد. در ادامه مهمترین مقدمات و اصول لازم برای خدمات تاکسی تلفنی را برای شما آورده ایم.

رعایت آداب و اصول در ارائه خدمات

ما باید بدانیم که می‌خواهیم در تاکسی تلفنی خدمات خود را ارائه بدهیم. بنابراین هر اندازه به اصول و آداب و اخلاق عمومی اشراف داشته باشیم می‌توانیم طیف وسیع‌تری از مردم را به سوی خود جذب کنیم. این اصل مهمی در ارائه خدمات و سرویس‌دهی تاکسی تلفنی است. شما می‌توانید با اخلاق خوب و انسانی مشتریان بیشتری نسبت به رقبای خود داشته باشید.

داشتن اطلاعات کامل از مسیرها و خیابان‌ها

کسی که در تاکسی تلفنی کار می‌کند باید راه‌ها و خیابان‌ها و کوچه‌های محله و شهر خود را بشناسد. برخی از راننده‌ها حتی محدوده جغرافیایی خود را نمی‌شناسند، طبیعی است وقتی مشتری به دلیل اینکه شما نشانی را بلد نیستید به جای اینکه ۱۰دقیقه‌ای به مقصد برسد نیم ساعت یا بیشتر در محله و شهر بگردد بار دیگر به شما مراجعه نمی‌کند. 

<<رعایت و احترام به حقوق مشتری>>

شما اگر مشتری هدف خود را بشناسید و برای او احترام قائل شوید، طبیعتا او همواره به شما مراجعه می‌کند. از هنگامی که مشتری در اتومبیل شما نشسته است تا زمانی که پیاده می‌شود شما باید تا می‌توانید خدمات رفاهی به او بدهید. پس رادیو و ضبط صوت شما با اجازه مشتری باید روشن باشد. اتومبیل شما باید تمیز و خوشبو باشد. سرعت قانونی اتومبیل شما باید با نظر مشتری تنظیم شود.

نوآوری در ارائه خدمات به مشتریان

شما در هر کسب‌ و‌ کاری نیاز به کارهای خلاقانه و ایجاد نوآوری دارید و هر اندازه خلاقیت شما در جهت جلب رضایت مشتری بیشتر باشد به همان میزان موفقیت شما در کسب‌ و‌ کار بیشتر خواهد بود. مثلا می‌توانید در اتومبیل‌تان هر روز یکی، دو روزنامه یا کتاب بگذارید تا مشتری یا مسافر در طول مسیر آن را مطالعه کند.. این کارها نشان می‌دهد شما برای مشتری ارزش زیادی قائل هستید.

مشخص کردن هزینه برای خدمات ارائه شده

بی‌ شک شما باید در قبال خدماتی که ارائه می‌کنید، پولی دریافت کنید و کسی که از این خدمات استفاده می‌کند نیز باید پولی پرداخت کند اما همواره نوعی بی‌ اعتمادی میان مسافر یا مشتری و راننده وجود دارد و مشتری فکر می‌کند که بیشتر پرداخته است به همین خاطر شاید مناسب باشد که برای کلیه مقصد‌های کوتاه یا بلند فیش پرداخت کامپیوتری با مهر و امضای مدیرآژانس صادر شود. این یک نشانه خوبی برای اعتماد‌سازی است که شما هم به مشتری احترام گذاشته‌اید و هم از او بیشتر دریافت نکرده‌اید و چه بهتر که این فیش در داخل یک پاکت با لوگوی آژانس مربوطه باشد.

طراحی یک سیستم نرم‌افزار مدیریتی خدمات

مدیریت آژانس می‌تواند با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف، خدمات الکترونیکی خوبی ارائه کند و با مشتری همواره در ارتباط باشد. این نرم‌افزار امکانات فراوانی برای مدیریت ارتباط با مشتری دارد که می‌تواند از این سیستم به شکل مناسبی برای جذب و نگهداری از آن استفاده کند.

خدمات تاکسی تلفنی در تبریز

آزانس های تلفنی و تاکسی تلفنی خدمات ویژه و مختلفی دارند که با توجه به نیاز و انتخاب مشتری آن ها را ارائه می دهند. این خدمات شامل حمل و نقل درون شهری، حمل و نقل برونه شهری، حمل و نقل به شهرستان و سایر استان ها، کرایه اتوموبیل، سرویس مدارس و موسسات آموزشی، سرویس VIP، تاکسی آنلاین، تاکسی‌های عمومی، تاکسی بی‌سیم، تاکسی ویژه، تاکسی ون، تاکسی گردشگری، مسافربرهای شخصی، جابجایی کالاهای سبک، … می باشد که هر شرکت باتوجه به سیاست کاری خود هر یک از موارد ذکر شده را به مشتریان خود ارائه می دهد.

انواع رنگ‌بندی تاکسی‌ در تبریز و مفهوم آن ها

تاکسی‌ های عمومی در تبریز دارای نشانه و چراغ تاکسی در بالای خودرو هستند. رنگ تاکسی‌ های عمومی در شهرهای مختف ایران متفاوت است.

  • نارنجی: بیشتر شهرهای ایران دارای تاکسی‌ های عمومی به رنگ نارنجی هستند. از جمله: تبریز، تهران، اراک و…

  • زرد: تبریز، مشهد، تهران، قزوین ،بیجار و…

  • آبی: اصفهان، بروجرد.

  • سبز: تبریز، تهران و قزوین.

در تبریز تاکسی‌ های مربوط به شرکت تاکسیرانی تبریز و حومه (دولتی) زرد رنگ اند و تاکسی‌ های مربوط به سایر شرکت‌ های خصوصی سبز رنگ. اما قرار است به زودی همه تاکسی‌ ها در تبریز زرد رنگ باشند.