آژانس مسافرتی ( خدمات مسافرتی به مشتریان ) در تبریز

آژانس مسافرتی یا شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری یکی از خدماتی می باشد که شرکت ها و موسسه های فعال در حوزه حمل و نقل داخلی و بین المللی مردم ارائه می دهند و در سراسر کشور با در اختیار داشتن تجهیزات و امکانات بروز دنیا برای رفاه حال مردم و رسیدن آن ها به مقصد دلخواهشان با رعایت تمامی موارد ایمنی در حال تلاش هستند.

بنیانگذاران شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری به واسطه علاقه مندی به جهانگردی و اکتشاف با دانش گسترده در این حوزه از ابتدای کار در تلاش بوده اند خدماتی منحصربه فرد و با استانداردهای جهانی به هم استانی ها و مردم عزیز کشورمان ارائه نمایند، در واقع مهمترین هدف آژانس مسافرتی در تبریز ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت است.

تعریف اصطلاحاتی در خصوص خدمات آژانس مسافرتی در تبریز

اصطلاحات مورد استفاده هنگام خرید بلیط هواپیما:

برنامه سفر (Itinerary): توضیح کامل مسیر مسافرت از آغاز تا پایان را گویند که می تواند شامل پروازهای هوایی، رزرو هتل، ماشین، بازدید از جاذبه ها و غیره باشند.
بار سفر (Baggage): به معنای کالا و جامه دان می باشد.
چمدان دستی (Hand luggage): بار دستی که توسط مسافر به داخل هواپیما برده می شود و البته محدودیت هایی نیز توسط هواپیمایی در این زمینه اعمال می شود.
حمل بار (Carry on): چمدان دستی و باری که مسافر مجاز است به داخل هواپیما ببرد.
برچسب چمدان (Baggage tag): رسیدی که شرکت هواپیمایی برای شناسایی بار چک شده، صادر می نماید.
بار اضافه (Excess Baggage): باری که از نظر وزنی و یا تعداد چمدان بیش از حد مجاز می باشد.

اصطلاحات مورد استفاده در هتل و محل اقامت:

محل اقامت (Accommodation): اتاق و اقامتگاهی که به مسافر ارائه می شود.
تخصیص (Allocation): تخصیص اتاق به سازمانی خاص با قیمت انحصاری را گویند.
اتاق های مجاور (Adjoining rooms): در هتل به اتاق های مجاوری اطلاق می شود که بین دو اتاق در ارتباطی وجود ندارد.
اتاق های متصل (Connecting rooms): اتاق های مجاور در هتل، که هر یک دارای درهای جداگانه می باشند ولی با یک در از داخل به یکدیگر مرتبط می گردند.
اتاق کنار باغ (Garden side room): اتاق هتلی که درهای آن رو به باغ باز می شود.
اتاق بزرگ (King room): اتاق هتل با تخت های بزرگ
زمان نگهداری (Hold time): در صنعت هتلداری به ساعتی اطلاق می شود که اتاق های رزرو شده ای که گارانتی نمی باشند، برای فروش به دیگران آزاد می شوند و معمولا بین ساعت ۰۴:۰۰ و یا ۰۶:۰۰ بعد از ظهر می باشد.
کوپن هتل (Hotel voucher): یک رسید و سند از پیش پرداخت شده که برای اقامت در هتل استفاده می شود.

لغات و اصطلاحات عمومی مورد نیاز:

رزرو (Booking): یک اصطلاح عام برای ذخیره جا می باشد.

صورتحساب (Invoice): شامل جزئیات کالا و خدمات ارائه شده می باشد.

تورلیدر (Tour leader): وظیفه ی هماهنگی و تنظیم همه ی کارهای مربوط به تور در حین اجرای اونه. تورلیدر مسئول اجرای دقیق همه ی تعهداتی هستش که در ووچر برای مشتری اومده و در همه ی زمان تور با گردشگران همراهه.

رزرواسیون (reservation): به فرایند مراجعه افراد به سایت تور و انتخاب اقامتگاه شان گفته می شود.

سینگل (Single): به اتاق های یک نفره دارای یک تختخواب گفته می شود.

دابل (Double): به اتاق های یک نفره دارای دو تختخواب گفته می شود.

توین (Twin): به اتاق های دو نفره دارای دو تختخواب یک نفره گفته می شود.

تریپل (Triple): به اتاق های سه نفره که در اتاق های دو نفره یه تختخواب تک نفره ی دیگر قرار می دهند گفته می شود.

پانسيون ها (Boarding):

نصف پاسیون (Half Board): به این نوع اقامت نصف پانسیون هم گفته میشه، به این صورت که به مسافر یک اتاق، صبحانه و شام میدن.

کل پاسیون (Full Board): به این نوع اقامت پانسون کامل هم گفته میشه، به این صورت که علاوه بر اتاق، سه وعده ی غذایی هم داده میشه.

پرواز چارتر (Charter Flight): به پروازهایی که چارترکننده در بعضی از مسیرهای پر رفت و آمد و در یک مقطع زمانی خاص برقرار می شود، پرواز چارتری میگویند.

چارتر کامل ( Full Charter): وقتی چارترکننده همه ی صندلی های یه پرواز را برای دوره ای و مسیری خاص اجاره میدهد، چارتر کامل می گویند.

تور شهری (City Tour): به گشت و گذارهایی مثل بازدید از مناطق دیدنی و یا استفاده از امکانات تفریحی شهر در یک روز و یا در نصف روز، تور شهری گفته می شود.

تور اختیاری (Optional Tour): به گشت و گذارهایی که معمولا توسط آژانس کارگزار در مقصد سفر ارئه می شود، تور اختیاری گفته می شود.

خدمات آژانس مسافرتی در تبریز

یکی از برترین مزیت هایی که آژانس های مسافرتی در تبریز دارند خدمات مسافرتی و گردشگری است. این خدمات برای تمامی کسانی که از خدمات مسافرتی و گردشگری استفاده می کنند ارائه  می گردند و شامل تورهای داخلی و خارجی، تور ایرانگردی، تور شخصی، تور ورودی، بیمه مسافرتی می باشد. برای آشنایی بیشتر و بهره مندی از این خدمات که به مشتریان عرضه می شود لطفا از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما در تماس باشید.

ویژگی آژانس مسافرتی در تبریز

یکی از معیارهای مهم برای متمایز بودن یک آژانس مسافرتی نسبت به سایر رقبای خود، داشتن ویژگی هایی همچون داشتن مهارت های سازمانی عالی و مهارت های ارتباطی با مردم، نظام مند بودن، داشتن هدف و آینده نگری، خلاق بودن و استفاده از تکنولوژی و ایده های جدید جهت ارائه خدمات نوین به مشتریان و آشنایی به اینترنت و شبکه های اجتماعی میاشد که می تواند عامل موفقیت هر آژانس مسافرتی باشد.

انواع پکیج آژانس مسافرتی

آژانس مسافرتی در تبریز دارای انواع پکیج برای مسافرین، شرکت ها و سازمان هایی می باشد که بسته به نیاز مشتری، این پکیج ها که عبارتند از تور مسافرتی و گردشگری، ایام تعطیل و بخصوص تعطیلات نوروزی، تورهای زیارتی به عتبات عالیات، تورهای لحظه آخری، تورهای داخلی و خارجی، تورهای ارزان قیمت، تورهای حرفه ای، تورهای منتخب و پر طرفدار می باشد در اختیارشان قرار می گیرد.